Nadir Hastalıklar Araştırma Laboratuvarı Açılış Töreni Gerçekleşti

İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi bünyesinde kurulan Nadir Hastalıklar Araştırma Laboratuvarı’nın açılışı 20 Ekim 2021’de fakültenin Çapa yerleşkesinde gerçekleştirildi.

Açılış törenine Tanzanya Cumhurbaşkanı Samia Suluhu Hassan’ın kızı Zanzibar Milletvekili Wanu Hafidh Ameir , İstanbul Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tufan Tükek, Dekan Yardımcıları Prof. Dr. Mustafa Yenerel, Prof. Dr. Bülent Bayraktar, İstanbul Tıp Fakültesi Başhekimi Prof. Dr. Ümmihan İşoğlu Sağlık Bilimler Enstitüsü Müdürü, Çocuk Sağlığı Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Zeynep Karakaş, Çocuk Sağlığı Anabilim Dalı Beslenme ve Metabolizma Bilim dalı Başkanı Prof. Dr. Gülden Gökçay, Prof. Dr. Mübeccel Demirkol Doç. Dr. Fatmahan Atalar, İstanbul Tıp Fakültesi Beslenme ve Metabolizma Bilim Dalı’nda görev alan öğretim üyeleri ve uzman hekim kadrosu ve görevli tüm personel, nadir hastalıklarla ilgili çalışmalar sürdüren uluslararası ve ulusal birçok kurum temsilcileri, dernekler, çok sayıda sağlık çalışanı ve basın mensupları katıldı.

Nadir Hastalıklar Araştırma Laboratuvarımızın kuruluşuna yapmış olduğu değerli katkı ve desteklerden dolayı, açılış töreninde de bizi yalnız bırakmayan Sn. Mukaddes Karahan ve Sn. Ziya Karahan’a teşekkür ederiz.